Milyen a jó babaágynemű



Rengeteg féle babaágynemű áll rendelkezésre, a bőség zavarában néha nagyon nehéz kiválasztani a megfelelőt. Könnyű elcsábulni egy-egy jó szín vagy élénk, kedves mintázat alapján, de ennél azért több dologra kell odafigyelni a megfelelő babaágynemű kiválasztásánál.
A jó babaágynemű 3 legfontosabb tulajdonsága:
- Természetes alapanyagból készült
- Megfelelő a mérete
- Könnyű tisztítani
Miért fontosak ezek a dolgok a jó babaágynemű kiválasztásánál?
Azt tudni kell, hogy egy kisbaba a születése után nagyon sérülékeny; az immunrendszere még nem fejlődött ki, így érdemes elkerülni a bőr irritációját. A természetes anyagok ezért jók: nem okoznak gyulladást, irritációt. Emellett az az előnyük is megvan, hogy jól szellőznek, segítenek elvezetni a baba bőréről a nedvességet, így nem keletkezik táptalaj a káros mikroorganizmusoknak.
Érdemes 100%-ban természetes anyagból készült termékek közül választani: puha tapintású bambusz, pamut, pamut muszlin, merinó gyapjú vagy épp eukaliptusz anyagokból.
Az ágynemű mérete is nagyon fontos, pontosan illeszkedjen a kiságyhoz és a babához is. A gyűrődésmentes, megfelelő méretű ágynemű nem csak a kényelmes alvás miatt fontos, hanem a csecsemő légzését sem gátolja a túl sok felesleges textília. Az ágyneműt legjobb, ha a kiságyhoz, matrachoz méretezzük.
A takaró mérete viszont inkább a babától függ: Az újszülötteknek egy kis takaró is elég, de ahogy nő, érdemes nagyobbakat is beszerezni.
A tisztíthatóság pedig egyértelmű: mivel gyakran kerülnek az ágyneműre tej- és pelenka-baleset foltok, így nagyon gyakran kell mosni is. Az allergia elkerülése végett az is fontos, hogy ne csak a huzatot, hanem a töltetet is mossuk ki rendszeresen!
Milyen ágyneműt vásároljunk a babának?
A matrac sokszor együtt kapható egy mosható huzattal, ami nagyon jó dolog. De emellett feltétlenül szükség lesz lepedőre, ami jó ha gumis szélű vagy a sarkainál fogva rá lehet rögzíteni a matracra. Lényeges szempont, hogy ne gyűrődjön, ráncolódjon, ne tudjon elcsúszni. A minimum mennyiség a 2, de akár 4-5 darabot is vehetünk, ha nem akarjuk állandóan mosni.
Párna nem szükséges, sőt nem is ajánlott újszülötteknek. Ha a nyálfoltok vagy a bukás miatt aggódunk, érdemes egy kis összehajtott textil pelenkát tenni a baba feje alá. Ezt lehet cserélni akár naponta, de mégse kell az egész lepedőt állandóan mosni.
Esetleg ha megfázott, köhög a baba vagy más okból emelni kell a fejét, használhatunk egy összecsavart textilt, törölközőt vagy plédet a feje alá, esetleg ékpárnát.
A babatakaró is alapvető, ez lehet nyárra egy pár könnyű darab, télre vastagabb. Pár plédet is érdemes beszerezni, mert elő fog fordulni baleset, és amíg a takaró szárad, addig is kell valami, amivel betakarjuk a babát.
Érdemes külön takarókat használni az alváshoz és a babakocsiban vagy az autóban. Arra figyeljünk, hogy az alváshoz használt ágyneműt, takarót lehetőleg ne vigyük ki a lakásból.
Mire nincs szükség?
Rengeteg csodálatos kép kering a neten meseien berendezett babaszobákról. Baldachinos kiságy, habos-csipkés dekorációk. Ezek lehet hogy jól néznek ki egy fotón, de gyakorlati hasznuk elég kevés, sőt a függöny gátolja a baba kivételét a kiságyból, illetve ahogy nézelődik, a kilátást is zavarja.
Mi szükséges a kiságyba még?
A kőrforgó mindenképp hasznos kiegészítő, készségfejlesztő, szórakoztató, segít a koncentráció, izom koordináció fejlesztésében. Azonban ahogy fel tud ülni és eléri, lehet hogy érdemes leszedni.
A rácsvédő használata vitatott, sokan kardoskodnak mellette, sokan ellenzik. Az azonban biztos, hogy egy megfelelő méretű, jól rögzített rácsvédő megakadályozza, hogy a baba beverje a fejét a rácsokba, vagy kiessenek az ágyból a kedvenc állatkái, cumija. Emellett ad egy biztonságos, védett érzést is a babának.
Az ágynemű kiválasztása az egyik legfontosabb dolog, hisz a pici rengeteg időt tölt alvással vagy a kiságyában fekve. Válasszuk a lehető legjobb minőséget!
Kérdés esetén keress bizalommal az alábbi elérhetőségeken:
info@bubbaland.hu
06 20 411 58 41